"Vyšetřovatel odhadl škodu přibližně na 100 miliónů korun. Částka se ale může měnit, je to hodně hrubý odhad," řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Policejní vyšetřovatel, který má odhalit příčinu neštěstí, byl v domě v úterý v podvečer. Situaci zadokumentoval a zajistil důkazy a stopy. "Příčina se bude dál vyšetřovat, budou zadány také odborné posudky, následně se bude vše vyhodnocovat," řekl Daněk.

Video

Stav budovy po výbuchu plynu kontroluje statik. Zdroj: Novinky.cz

Dodal, že to může trvat týdny i měsíce. Policii se přihlásilo zhruba 50 poškozených, kteří potřebují protokol pro pojišťovnu v rámci vyřizování pojistky. "Také toto číslo se průběžně mění, neustále se nám hlásí další a další poškození," řekl mluvčí.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Letecké záběry na Divadelní ulici. Zdroj: Policie ČR

Lidé, kterým tlaková vlna poškodila majetek, mohou za policisty dojít například do Bartolomějské ulice, další prý kontaktují i vyšetřovatele. Zároveň pražský magistrát lidem, kteří pojistku nemají, slíbil pomoc s likvidací škod.

Uzavřeny stále zůstávají Divadelní a Krocínova ulice. Zcela zprůjezdněna již byla podle policie ulice Karolíny Světlé, Národní třída i Smetanovo nábřeží. Pondělní exploze domu v Divadelní ulici zranila čtyři desítky lidí a poškodila okolní domy.